Naudinga informacija

Čia rasite naudingą informacija apie tai kaip pasiruošti specifiniam vizitui, informaciją paie profilaktiką ar kitą svarbią informaciją.

 

Kaip pasiruošti echoskopijos tyrimui?

Prieš atvykstant atlikti echoskopijos tyrimą reikalingas 10-12 val. badavimas, taip vidaus organai bus geriau matomi ir echoskopijos tyrimas bus atliktas detaliau. Kai kuriais atvejais atliekant echoskopijos tyrimą reikia seduoti (primigdyti) gyvūną. Apie tai informuos echoskopiją atliekantis gydytojas tyrimo metu. Kad echoskopu gaunamas vaizdas būtų ryškus ir aiškus bus reikalinga pašalinti plaukus nuo odos echoskopuojamoje srityje.

 

Kaip pasiruošti endoskopijos tyrimui?

Jei atliekamas planinis endoskopijos tyrimas reikalingas 10-12 val. badavimas. Procedūra atliekama su sedacija (primigdymu), todėl rekomenduojama prieš šią procedūrą atlikti profilaktinius kraujo tyrimus, o jei gyvūnas vyresnio amžiaus ir/ar turi širdies bei kraujagyslių ligų, reikalinga ir kardiologo konsultacija.

 

Kaip pasiruošti chirurginei operacijai?

Prieš atvykstant atlikti chirurginę operaciją kuriai bus naudojama narkozė (bendra viso kūno nejautra) reikalingas 10-12 val. badavimas, vandens riboti nereikia. Nors kraujo tyrimai ne visai atvejais yra privalomi, siūlome atsižvelgti į gydytojo rekomendacijas ir kraujo tyrimią atlikti prieš bet kurią chirurginę intervenciją. Jei gyvūnas vyresnio amžiaus ir/ar turi širdies bei kraujagyslių ligų, patartina ir kardiologo konsultacija.

 

Kaip pasiruošti rentgeniniam tyrimui?

Prieš atvykstant atliti rengeninį tyrimą reikalingas 10-12 val. badavimas, vandens riboti nereikia. Priklausomai nuo to, kurios srities rentgeno nuotraukas reikės atlikti ir nuo gyvūno temperamento, gali reikėti seduoti gyvūną. Tai bus aptarta su veterinarijos gydytojų, kuris atliks rentgeninį tyrimą.

Kai kuriais atvejais reikalinga atlikti kontrastinę rentgenografiją (t.y. prieš atlikenat tyrimą reikalinga sugirdyti kontrastinę medžiagą). Vėliau sekančių rentgenogramų (rentgeno nuotraukų) kiekis ir intervalai tarp rentgenogramų atlikimo priklausys nuo individualaus atvejo.

 

Kaip pasiruošti tiroksino (T4) koncentracijos kraujyje matavimo tyrimui?

Jei atliekamas pirminis FT4, T4 ar TSH tyrimas, reikalingas 10-12 val. badavimas. Rekomenduotina atlikti tyrimą iki 12 val. dienos.

Jei atliekamas pakartotinas T4 tyrimas, jau vartojant preparatą, tyrimui registruotis reikia praėjus 4 - 6 val. po rytinės tabletės sudavimo (t.y. jei vaistus girdote 6 val. ryto, tyrimą reikia atlikti 10 - 12 val. dienos). Kaip ir visiems planiniams kraujo tyrimams, reikalingas 10-12 val. badavimas.

 

Kaip pasiruošti fenobarbitalio koncentracijos kraujyje matavimo tyrimui?

Jei atliekamas fenobarbitalio koncentracijos kraujyje matavimas, jau vartojant preparatą, tyrimui registruotis reikia praėjus 6 val. po rytinės tabletės sudavimo (t.y. jei vaistus girdote 6 val. ryto, tyrimą reikia atlikti 12 val. dienos). Kai kuriais atvejais gali reikėti atlikti šį testą ir prieš pat rytinį medikamento sugirdymą (apie tai bus aptarta su veterinarijos gydytoju iš anksto). Kaip ir visiems planiniams kraujo tyrimams, reikalingas 10-12 val. badavimas.

 

Kaip dažai reikia dehelmintizuoti (nukirminti) augintinius?

Į lauką išeinančius šunis ir kates reikia dehelmintizuoti bent kartą per 3 mėnesius, jei į lauką išeinantis katinas mežioja, tai daryti gali tekti ir dar dažniau.

Dėl naminių gyvūnų, kurie į lauką neišeina, dehelmintizavimo, reikalinga konsultacija su veterinarijos gydytojų, nes dehelmintizavimo protokolas parenkamas individualiai pagal kiekvieno augintinio gyvenimo būdą.

Artėjant vakcinacijai reikalinga gyvūną dehelmintizuoti likus 7-14d iki vakcinavimo datos. Jei po dehelmintizacijos iš augintinio organizmo pasišalino kirmelės, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju nes sekantys veiksmai priklausys nuo individualaus atvejo.

 

Kokią informacija reikia turėti su savimi jei atvykstate dėl ligos kurią jau pradėjote gydyti kitoje klinikoje?

Jei gydymą pradėjote vienoje klinikoje o eigoje gydymo įstaigą keičiate, raikalinga su savimi turėti šią informaciją:

  1. gyvūno ligos išrašas (ar bent jau vartoti medikamentai)

  2. atliktų kraujo ar infekcinių tyrimų rezultatai

  3. rentgeno nuotraukos

Skubi pagalba

Skambinkite ir važiuokite pas mus su augintiniu

8 699 37859

SUSISIEKITE

95115
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859
info@linoklinika.lt
Rekvizitai:
UAB „Lino Veterinarijos klinika“
Įm. k. 303219632,
PVM LT 100008399419
Darbo laikas:
I - V: 9:00 — 20:00
VI: 9:00 - 17:00
VII: Nedirbame

2023 © UAB "Lino veterinarijos klinika". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: www.webmod.lt